Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

piątek

Akademia Umysłu Junior - Wiosna - Opinia

Jest to idealna seria gier jeśli tylko Ty jako rodzic chcesz, żeby Twoje dziecko się dobrze rozwijało i miało świetne wyniki w nauce, musisz zadbać o prawidłowy rozwój jego pamięci. Dobrze wytrenowana pamięć przyczynia się do szybkiego i efektywnego przyswajania wiedzy. Zobacz, jakie ćwiczenia sprawią, że nauka będzie dla Twojego dziecka przyjemnością.

1. PALMY
Pokazana jest tradycyjna palma wielkanocna. Zapamiętaj jej wygląd i wybierz właściwą spośród innych. Wyćwiczysz zapamiętywanie wielu informacji na raz.


Poprzez to ćwiczenie dziecko uczy się zapamiętywania, ćwiczy swoją pamięć coraz bardziej intensywnie, poprzez dokładanie nowych elementów do zapamiętywania.

2. MŁODE
Młode zwierzęta szukają swoich mam. Pomóż im je znaleźć. Nauczysz się skutecznie przypominać sobie informacje.
Z każdym coraz dalszym etapy tej gry pojawia się coraz więcej barwnych i przyjaznych podczas zabawy z programem postaci. Dzięki czemu dziecko poznaje świat i nowe nazwy. 

3. PISANKI
W ogródku ukryto pisanki. Odszukaj i wskaż wszystkie. W ten sposób wyćwiczysz swoją spostrzegawczość.


Dziecko grając w grę PISANKI ćwiczy swoją spostrzegawczość oraz wytrwałość w dążeniu do celu jakim jest odnalezienie wszystkich pisanek. 

Dzieciaki w wieku od  5 do 10 lat świetnie się przy tej grze bawią i rozwijają, uczą się cierpliwości oraz motywacji w dążeniu do wyznaczonego celu. 

Cały program opatrzony jest w w jasne i jednoznaczne, zrozumiałe dla dzieci polecenia, które są jednocześnie czytane oraz przedstawione w formie tekstu na ekranie. To sprawia, że dzieci mogą same buszować po programie wiedząc o co dokładnie w danej grze chodzi. 

Każda z gier opatrzona jest miłą dla ucha muzyka, której dowolnie można regulować natężenie. 

Każda z gier dba o to, aby dzieci koncentrowały swoją uwagę na wykonywanym zadaniu przez co ćwicząc pamięć poprzez między innymi zapamiętywanie informacji. 

Atrakcyjny wygląd niewątpliwie zachęca dzieci do dalszej zabawy i wykonywania ćwiczeń. 

Zdecydowanie z czystym sumieniem polecam rodzicom oraz wychowawcom w szkołach do zakupu dla swoich pociech programu, gdyż jest to cenna pomoc dydaktyczna. 
Dzieci z tej serii gier mogą z powodzeniem korzystać zarówno w domu jak i przedszkolach oraz szkołach zarówno indywidualnie jak i w ramach zajęć grupowych.

Więcej o programach edukacyjnych Akademia Umysłu EDU dla
przedszkoli i szkół znajdziesz na stronie www.akademia-umyslu.edu.pl

Dzieci bardzo chętnie wracają do gry. Bez problemu pamiętając jak wyglądały poprzednie ćwiczenia które wykonywały w ramach gry. 

Dzieci na rzecz serii gier Akademia Umysłu Junior zrezygnowały z bezsensownego gapienia się w telewizor. Same wyraziły chęć iż wolałyby wspólnie pobawić się z Grą Akademia Umysłu Junior - Wiosna 

Co prawda nie można dzieciom pozwalać na zbyt długie przesiadywanie przed komputerem, ale zawsze lepiej, że przez zabawę się uczą. Cała gra składa się z:


PALMY
Pokazana jest tradycyjna palma wielkanocna. Zapamiętaj jej wygląd i wybierz właściwą spośród innych. Wyćwiczysz zapamiętywanie wielu informacji na raz.

POBUDKA
Przestaw budziki na wskazane miejsca i obudź zwierzęta śpiące snem zimowym. Korzystaj ze strzałek, a gdy się pomylisz użyj specjalnej strzałki „cofnij ruch”. Dzięki temu ćwiczeniu usprawnisz swoją pamięć krótkotrwałą.

ZDJĘCIA
Poznaj zwierzęta chronione w Polsce. Zapamiętaj je i gdy się pokażą, zrób im zdjęcie. Wzmocnisz pamięć i potrenujesz refleks.

PISANKI
W ogródku ukryto pisanki. Odszukaj i wskaż wszystkie. W ten sposób wyćwiczysz swoją spostrzegawczość.

MŁODE
Młode zwierzęta szukają swoich mam. Pomóż im je znaleźć. Nauczysz się skutecznie przypominać sobie informacje.

SYLWETKI
Przypatrz się zarysowi lecącego ptaka. Z pośród siedzących na gałęziach wskaż tego, który leciał. Udoskonalisz pamięć wzrokową.

GNIAZDA
Przez lornetkę oglądane są ptaki w określonej kolejności. Zapamiętaj tę kolejność i odtwórz ją wskazując kolejne ptaki. Wyćwiczysz swoją pamięć roboczą.

CHMURY
Na niebie znajdują są chmury. Zapamiętaj ich kształt i położenie a gdy znikną wstaw je z powrotem na właściwe miejsce. Nie będziesz zapominać, gdzie masz swoje rzeczy.

BALONY
Na balonach są widoczne liczby. Zapamiętaj je i wskaż balony w kolejności rosnącej lub malejącej wskazanej przez strzałkę.

MEMO
W szafkach znajdują się narzędzia ogrodowe. Gdy drzwi szafek się zamkną wskaż te, w których są takie same narzędzia. Lepiej zapamiętasz przedmioty i ich położenie.

LABIRYNT
W pierwszy dzień wiosny topi się kukłę Marzanny. Przeprowadź chłopca przez labirynt i wrzuć kukłę do rzeki. W efekcie będziesz lepiej korzystać z map i nie zgubisz się w terenie.

KONCENTRACJA
Spraw, aby Twoje dziecko potrafiło skupić się na konkretnej rzeczy, myśli czy sytuacji. Jest to niesamowicie ważne, gdyż koncentracja uwagi przyczynia się do efektywnego uczenia się - wiedza jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Zobacz ćwiczenia, które pomagają w przyjemny sposób ćwiczyć koncentrację dziecka.

KWIATKI
Na owocowych drzewkach kwitną kwiaty. Zaznacz wszystkie kwiaty zgodnie z kierunkiem, jaki pokazuje strzałka. Usprawnisz swoją koncentrację uwagi.

OWADY
W ramce widać cień owada. Z widocznych owadów przeciągnij pasującego do cienia i wstaw go do ramki. W konsekwencji będziesz lepiej łączyć przyczyny i skutki.

PORZĄDKI
Na podwórku rozrzucono różne śmieci. Powrzucaj je do odpowiednich pojemników. Nauczysz się segregować śmieci.

POŁÓWKI
Na stole rozsypały się połówki pisanek. Połącz je, uważając na różnice we wzorkach i zostaw te bez pary. Nauczysz się dostrzegać niewielkie różnice.

NASIONA
Klocki domina tworzą działanie matematyczne. Wstaw brakujące znaki tak, aby działanie było prawidłowe. Udoskonalisz rozwiązywanie zadań rachunkowych.

NOWALIJKI
Na planszy widoczny jest układ młodych warzyw. Wstaw brakujące tak, aby w pionie, poziomie i mniejszym kwadracie dane warzywo występowało tylko raz. Będziesz lepiej dostrzegać zależności między elementami.

DYNGUS
Dzieci ukrywają się na podwórku. Oblej wszystkie dzieci wodą. W ten sposób nauczysz się szybko reagować.

PISKLĘTA
Jaja w gniazdach ułożone są na planszy według jakiegoś schematu. Odgadnij ten schemat i wstaw brakujące jajo i gniazdo. Dzięki temu rozwiniesz zdolność kojarzenia.

KROKUSY
Na planszy rosną krokusy w różnych kolorach. Klikaj na kwiatki i wolne pola. Grupuj je w pionie, poziomie i po skosie według kolorów i zbieraj punkty. Poprawisz dedukcję i logiczne myślenie.

RÓŻNICE
Dwa rysunki różnią się od siebie. Wskaż wszystkie różnice. Będziesz lepiej zwracać uwagę na detale..

PUZZLE
Widoczne są rozsypane puzzle. Ułóż z nich w ramce obrazek. Nauczysz się dostrzegać subtelne różnice.

2 komentarze:

 1. Gra zdaje sie swietna dla dzieci ! =)
  Zapraszam na giveaway z Firmoo , wygrywa az 6 osób ^^
  http://kissmeifyouwant.blogspot.co.uk/2013/12/heyy-heyy-giveaway.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy07:58

  Zgadzam się, idealna dla dzieic w wieku wczesnoszkolnym.

  OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.