Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

poniedziałek

JAGANATH - okulary korekcyjne

Również dziś z rana otrzymałam przesyłkę od firmy JAGANATH istniejącej już 17 lat na rynku
ORYGINALNE OKULARY KOREKCYJNE - AJURWEDYJSKIE 

O produkcie od producenta:
Okulary korekcyjne firmy Jaganath w sposób naturalny poprawią Twoją wadę wzroku
Okulary niesoczewkowe Jaganath jako jedyne w Polsce posiadają  wpis wyrobu medycznego w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Okulary zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie
O rewelacyjnych właściwościach okularów przekonaj się już po pierwszym założeniu -
 ostrość widzenia ewidentnie poprawia się.

Okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie) 
Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie, ul. Lindleya 2  /obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Na tej podstawie okulary uzyskały wpis do rejestru w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Środków  Biobójczych w Warszawie ul. Ząbkowska 41 pod numerem PL/DR 020866 i nazwą ,,okulary korekcyjne, niesoczewkowe w 2010 roku.

Do czego służą okulary ajurwedyjskie?
Okulary firmy JAGANATH służą do rehabilitacji wzroku. Opracowano je w oparciu o zalecenia ajurwedy. Ajurweda to staroindyjska nauka obejmującą wiedzę z zakresu fizjologii, biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp.
Firma Jaganath zaleca używanie okularów niesoczewkowych w celu ożywienia naturalnych funkcji oka osobom stale noszącym okulary soczewkowe.
Polecamy również nasze okulary na stany pooperacyjne oczu.

Kiedy możemy zauważyć pierwsze efekty noszenia okularów?

O rewelacyjnych właściwościach naszych okularów można przekonać się już po pierwszym założeniu - ostrość widzenia ewidentnie poprawia się. 

Komu zalecane jest noszenie okularów niesoczewkowych?
Okulary niesoczewkowe są uniwersalne tzn, leczą skutecznie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Jak używać okularów multiprzesłonowych?
Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z tym, tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez dłuższą chwilę do patrzenia w inny sposób, poprzez małe otworki. Należy przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Należy eksperymentować z okularami tak, aby jak najlepiej dostosować je do swoich możliwości widzenia.

Na co dzień osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. podczas spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itp. W poszczególnych przypadkach wad widzenia należy eksperymentować z okularami, żeby dostosowywać je do swojego sposobu widzenia. 

Stosowanie okularów w stanach pooperacyjnych wymaga szczególnej uwagi pacjenta, żeby nie nadużywać możliwości oczu.

Jakie zastosowanie mają okulary ajurwedyjskie w stanach pooperacyjnych oczu?
Okulary wielootworkowe mają zastosowanie w stanach pooperacyjnych zmniejszając ruchliwość oczu, działają one w szerokim  zakresie dioptrii ( plus i minus) co ułatwia widzenie  pacjentom. Dodatkową zaletą używania tych okularów po operacjach jest zmniejszenie ilości światła docierającego do oczu. 

W jaki sposób okulary korygują wadę wzroku?
Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Główną cechą okularów jest fakt, że korygują zarówno krótkowzroczność jak i dalekowzroczność oraz inne wady widzenia. Jednak sposób ćwiczenia oczu jest jednak inny we wszystkich tych przypadkach.

Czy są jakieś przeciwwskazania w używaniu okularów niesoczewkowych?
Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie należy stosować okularów do pracy na stanowiskach o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku np.: stanowiska pracy wyposażone w tokarki, frezarki, piły ,szlifierki itp.

Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W jaki sposób zostały skonstruowane okulary multiprzesłonowe?
W konstrukcji okularów zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych. Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz. Okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności. Ma to szczególne znaczenie w stanach pooperacyjnych, kiedy ustalenie prawidłowej korekcji widzenia jest utrudnione, a stan oczu zmienia z dnia na dzień.

W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.
W przesłonie wykonano 97 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji: 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.
Średnica otworów ok 1 mm.
Odległość otworów ok 3 mm.
Odległość pionowa szeregów ok 3 mm.
Oprawy zawierają osłony boczne.
Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na Siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych co pozwala na zwiększenie głębi ostrości.

Regulacja zauszników
Korekcyjne okulary niesoczewkowe Jaganath można dopasować do głów o różnych obwodach poprzez regulację zauszników. Odginając zausznik do środka lub na zewnątrz możemy uzyskać dopasowanie okularów do głów różniących się długością obwodu nawet o 10 cm. Okulary Jaganath posiadają elastyczne zauszniki.

W jaki sposób możemy dopasować okulary do obwodu głowy?
Lewą ręką trzymamy zausznik przy złączeniu (między zausznikiem a frontem oprawki), prawą ręką regulujemy zausznik odginając w wybranym kierunku (do środka lub na zewnątrz).

Okulary multiprzesłonowe Jaganath są uniwersalne 
 - dzięki elastycznym oprawkom (możliwość wygięcia do 1 cm) dopasowują się do każdego kształtu twarzy


Sama mam wadę -2 i -2,5
Po założeniu okularów korekcyjnym bardzo dobrze widziałam, co mnie strasznie zaskoczyło. 
Chyba będę je częściej nosić. Może z czasem "naprawie" swój wzrok ;)

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy post, przydałyby mi się takie okularki

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.