Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

poniedziałek

Smaczek z Doliny Radomki - recenzja


O firmie:
Firma Gospodarstwo Sadownicze MB Monika Bankiewicz, to właśnie ich dziecko, wielopokoleniowego Gospodarstwa Sadowniczego TB Tomasz Bankiewicz, którego początki sięgają czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie małżeństwo Bankiewiczów jest trzecim pokoleniem, które kontynuuje tradycję rodzinną. Dziś gospodarstwo ma 36 ha, z czego na około 24 ha znajdują się owocujące jabłonie, natomiast na pozostałym areale są szkółki, lasy oraz ziemia do rekultywacji pod sad. 


Małżeństwo jest gospodarstwem produkującym jabłka deserowe, które w 90% sprzedajemy na eksport. Do produkcji naturalnie mętnych soków kierujemy pełnowartościowy odsort od jabłka desrowego. Do produkcji nie przeznaczają owoców zbieranych z ziemi, ponieważ zniszczenie niektórych bakterii glebowych jest trudne w procesie tłoczenia soków.

Wracając do mojej dzisiejszej recenzji. 
Już jakiś czas temu dotarła do mnie bardzo ciężka paczka. 
W paczce znalazłam produkty od Panią Monika Bankiewicz.


SMACZEK Z DOLINY RADOMKI

Pani Monika z mężem w gospodarstwie posiada kilkanaście odmian jabłek. Są to m.in.: Alwa, Fuji, Golden Delicious, Gala Must, Gala Royal, Idared, Janagored, Jonica, Jonagold, Ligol, Mutsu, Rajka Szampion itp
Soki tłoczymy jednocześnie z dwóch lub trzech odmian jabłek deserowych. Nasz sok jest słodki, ponieważ zawiera naturalnie występujące cukry owocowe. Kolor soku i jego smak uzależniony jest również od doboru odmian jabłek.

Soki jakie otrzymałam to: 
5 litrów 
3 litry 
butelka 250 ml
butelka 250 ml
butelka 750 ml

Moja opinia: 
- ogromny plus to to iż nie są to soki robione ze spadów, to świadczy o bardzo wysokiej jakości tych soków,
maja wygodne opakowania typu Bag-inBox, co jest to bardzo wygodne, praktyczne, a także higieniczne,
- dzięki takiemu zamknięciu sok po otwarciu może stać aż do 10 dni,
- dobrym rozwiązaniem jest dostępność w różnych wielkościach opakowań soku,
- 5 litrów soku jabłkowego pozyskuje się z około 8 kg jabłek,
- nie za kwaśne, nie za słodkie - dla nas idealne,
- duży plus za naturalność oraz naturalną słodycz,
- soki niestety są słabo dostępne, można je nabyć: 
Kowalanka, Orońsko, Przysucha, Radom, Skrzynino, Strzałków, Ślepowron, Wieniawa.Opakowanie Bag-inBox (z ang. Worek w Pudełku), jak sama nazwa wskazuje, składa się ze specjalnego worka wypełnionego sokiem, który następnie, wkładamy do pudełka chroniącego worek przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ułatwiającego transport.

Ten typ opakowania w Polsce jest jeszcze mało znany. Na zachodzie Europy natomiast zyskał sobie ogromną popularność ze względu na wiele zalet, jakie posiada. Pierwszą i najważniejszą jest niewątpliwie to, że po otwarciu zawartość worka nie styka się z powietrzem, ponieważ wylewany jest przez specjalny zawór dozujący, który uniemożliwia dostanie się powietrza do wnętrza opakowania.

VV miarę pobierania kolejnych porcji tak zapakowanego produktu worek kurczy się. Ten unikalny system chroni więc zawartość napoczętego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że długo zachowuje świeżość, wygląd i walory smakowe.

Bag-in-Box posiada również proekologiczny charakter, ponieważ folia wytworzona jest bez użycia toksycznych dodatków modyfikujących. Natomiast pudełko można wykorzystać do wielu worków.

Pozostałe zalety opakowania:
Mobilność
Oszczędność
Możliwość recyklingu
Ekologia
Trwałość

Więcej informacji znajdziecie:
Również tak możecie zamówić ten pyszny soczek. 

Polecam dotychczas nie piłam lepszego soku. Rewelacja. 

Soczek można zamówić pisząc na adres e-mail: monikabankiewicz@onet.pl
W podanych niżej cenach:
karton 3l-13 zł
karton 5l-19 zł
butelka 250 ml-2 zł(zgrzewka 15 szt)
Butelka 750 ml-4 zł( zgrzewka 8 szt)
Kurier 20 zł do 30 kg

1 komentarz:

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.