Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

sobota

Olejki zapachowe od Laboratorium Zapachu

Jakiś czas temu otrzymałam do przetestowania dwie małe buteleczki w których znajdowały się olejek z drzewa herbacianego oraz olejek lawendowy. 
Na początek olejek z drzewa herbacianego. 


Parę słów od producenta: 
Olejki eteryczne, to w 100% naturalne wyciągi z roślin, owoców, nasion. Naturalny olejek z drzewa herbacianego pochodzi z Australii. Uzyskuje się go metodą destylacji. Dzięki całkowicie naturalnemu pochodzeniu i pełnej klarowności, może być stosowane nie tylko do celów aromatyzujących, ale także bezpośrednio na ciało po rozcieńczeniu w olejku np. migdałowym, do inhalacji, masażu lub sauny. Naturalny olejek z drzewa herbacianego może pomóc jako środek kojący i oczyszczający. Właściwości poszczególnych olejków różnią się, wszystkie jednak stanowią naturalny, domowy sposób wspomagający zachowanie dobrego zdrowia i świetnego samopoczucia.Możliwe sposoby użycia:
- do aromaterapii,
- do sauny,
- do inhalacji,
- do masażu rozluźniającego,
- do parówek oczyszczających,
- jako składnik kosmetyków,
- do wcierania w ciało.

Czy wiesz, że...
Uważa się, że naturalny olejek z drzewa herbacianego ma stukrotnie większe działanie niż kwas karbolowy, a mimo to jest nietoksyczny dla ludzi.

Czy wiesz, że...
Zamieszkujący Australię aborygeni używali od niepamiętnych czasów drzewa herbacianego do sporządzania swoich leków.

Czy wiesz, że...
Nazwę drzewo herbaciane nadał tej roślinie słynny żeglarz James Cook. Zauważył, że aborygeni przyrządzają napar z listków podobnie jak Anglicy zaparzali herbatę

Kolejnym olejkiem który otrzymałam do testów jest olejek lawendowy. 

Parę słów od producenta: 
Olejki eteryczne, to w 100% naturalne wyciągi z roślin, owoców, nasion. Uzyskuje się je głównie metodą destylacji lub wyciskania. Dzięki całkowicie naturalnemu pochodzeniu i pełnej klarowności, mogą być stosowane nie tylko do celów aromatyzujących, ale także bezpośrednio na ciało, do inhalacji, masażu lub sauny. Naturalne pochodzenie tych olejków zapewnia długotrwały efekt leczniczy i oczyszczający. Właściwości poszczególnych olejków różnią się, wszystkie jednak stanowią naturalny, domowy sposób na zachowanie dobrego zdrowia i świetnego samopoczucia.

Możliwe sposoby użycia:
- do aromaterapii,
-do sauny,
- do inhalacji,
- do masażu rozluźniającego,
- do parówek oczyszczających,
- jako składnik kosmetyków,
- do wcierania w ciało.Moja opinia i użycie: 
Ma bardzo przyjemny dla nosa zapach. Ja sama uwielbiam gdy w domu unosi się ten wspaniały zapach. 
Często skraplam nim filtr swojego odkurzacza, dzięki czemu po odkurzaniu w domu pięknie pachnie. 
Ma wszechstronne zastosowanie. 
Wieczorami gdy już od czasu do czasu trzeba przepalić w piecu, po aplikacji paru kropel do nawilżacza powierza z wodą pięknie pachnie w całym domu. 

Olejki są fantastyczne, uwielbiam ich używać, 
Zapachy są wspaniałe, 
Zapraszam was z resztą do zapoznania się z asortymentem sklepu: Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.