Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

niedziela

Odcienie miłości - Alice Munro

Odcienie miłości
Alice Munro

Książka „Odcienie miłości” składa się z jedenastu opowiadań, które są ostatnimi, które zostały wydane z bogatego dorobku Alice Munro. Bohaterami tych opowiadań są zwykli ludzie. Ich codzienność jest ukazana w taki sposób, niemalże jakbyśmy ich podglądali ich życie codzienne. W opowiadaniach zostały przedstawione te codzienne momenty z ich życia, ale również te ważne w ich życiu niezwykłe chwile. 


Opowiadania nie zostały napisane wprost. Podczas czytania rodziło się wiele pytań, na które odpowiedzi nie zostały napisane wprost. Każde z opowiadań wymaga przemyśleń, aby zobaczyć jakie barwy w każdym z opowiadań przybrała miłość. 

Patrząc na tytuł książki miałam wrażenie, że opowiadania będą dotyczyły typowej miłości między kobietą, a mężczyzna. Ta miłość jednak sięga trochę dalej. Miłość jaką spotkamy w książce Alice Munro to miłość do dziecka, rodziców, rodzeństwa, przyjaciół oraz miłość do swojej osoby. Miłość ta potrafi przybierać różne formy, począwszy od romantycznej skończywszy na egoistycznej. Opowiadania pokazują iż każdy z bohaterów w inny sposób potrafi i okazuje uczucia. Czasami te zachowania mogą wydawać się nam niezrozumiałe. 


Z opowiadaniami Alice Munro spotkałam się po raz pierwszy, ale jej twórczość mi się bardzo spodobała. Opowiadania są inne niż dotąd czytywałam, przede wszystkim zaskakujące. Czytając opowiadania, musiałam je czytać od początku do końca, gdyż nie potrafiłam odłożyć książki w trakcie. Z niecierpliwością czekałam jakie będzie jego zakończenie. 

Polecam i zapraszam do lektury. 

Zachęcam do lektury, w 100% POLECAM. 

Za książkę dziękuję 

1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji spotkać się z twórczością Alice Munro

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.