Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

niedziela

"Alfabet kolorowanka" - recenzja

"Alfabet kolorowanka"


Książka zawierająca wesołe rymowanki wpadające w ucho każdemu maluchowi w tym łatwe logiczno-graficzne zabawy oraz ilustracje do kolorowania zachęcające do nauki.
Te właśnie elementy zostały zawarte w jednej książce opatrzonej twardą oprawą. 
Projekt tej książki przygotowany został z myślą o maluchach, wspólnie ze stacją TVP ABC.
Dzięki tej pozycji dzieci poprzez zabawę mogą rozwijać zdolności manualne, równocześnie ucząc się liter i głosek.Książka oferuje wspaniałą nauka poprzez zabawę w szczególności dla dzieci z przedziału wiekowego od 5 do 7 lat, zachęcając do kolorowania i poznawania alfabetu.Dzieci poprzez zabawę mogą rozwijać zdolności manualne, równocześnie ucząc się liter i głosek zawartych w książce, która została opatrzona w przyjemną dla dziecka grafikę.

W książce „Alfabet kolorowanka” każda z liter alfabetu jest przedstawiona w formie zwierzątka, co dodatkowo sprzyja, iż dzieci chętniej sięgają po tą pozycję. 

W książce została zawarta między innymi zielona anakonda zwinięta w kształt literki A, bocian o białych piórkach wygląda jak literka B, cielak z brązowymi łatami jest wygięty w literkę C, gepard przedstawia literkę G, łoś – dzięki rogom – wygląda jak litera Ł, orka prezentuje literkę O, a stonoga prezentuje oczywiście literkę S. 

Te litery a właściwie literkowe zwierzaki są już znane dzieciom, które oglądają od jakiegoś czasu popularny kanał TVP ABC. 

Kolorowe i wesołe postaci ułatwiają najmłodszym poznanie alfabetu, ponieważ skojarzenia usprawniają zapamiętywanie. 

W kolorowance nie zapomniano, aby dzieci mogły również ćwiczyć pisownie poznanych literek i łączyć je z rymowankami oraz kolorowankami, przez co jeszcze lepiej je utrwalać. 

Powtarzanie wierszyków razem z dzieckiem dodatkowo świetne ćwiczy rozwijanie pamięci
W kolorowance czekają również przyjazne dla dziecka zabawy logiczno-graficzne ćwiczące m.in. spostrzegawczość i koncentrację. Dzieci mają za zadanie odszukać, policzyć i pokolorować dziki widoczne na obrazku, znaleźć szczegóły, którymi różnią się dwa rysunki czy podążać po śladach stóp yeti, by dotrzeć do jego kryjówki.
Książka ukazała się w księgarniach 23 listopada, robiąc furorę na rynku. 
Sama miałam okazję się przekonać w księgarni jak mały smyk myślę, iż przez kolorową i miłą dla oka grafikę okładki, dosłownie męczył swoją mamusię, o tą właśnie kolorowankę. 

Tytuł - "Alfabet kolorowanka"
Autor - Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo - Edipresse
Ilość stron - 120, oprawa twarda
Format - 20,5 x 26 cm
Cena - 29,99 zł

1 komentarz:

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.