Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

sobota

Akademia Umysłu Junior - o programach

AKADEMIA UMYSŁU JUNIOR jest to seria programów który każdy z osobna zapiera po 21 ciekawych i rozwijających myślenie dziecka gier. 

AKADEMIA UMYSŁU JUNIOR jest to ciekawa propozycja na zbliżające się już wielkimi krokami FERIE ZIMOWE dla dzieci dla tych młodszych jak i trochę starszych. Przy tych programach każdy może się dobrze bawić. 

Każda z gier zawierająca się na płycie doskonale dba o rozwój Twojego dziecka. W szczególności dzieci w młodym wieku kiedy to ich umysł jest bardzo chłonny, a wiedza zdobyta będzie procentować w przyszłości.

Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, ale i przyjemna nauka. Ćwiczenia zawarte w programach stymulują umysł w dwóch obszarach:
Pamięć to zdolność do gromadzenia informacji. Im lepiej wytrenowana jest pamięć, tym szybciej można zapamiętywać oraz dłużej pamiętać przyswajane informacje. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się - wiedza jest lepiej przyswajana i na dłużej pozostaje w umyśle. Ćwiczenia stymulują procesy zapamiętywania i odtwarzania informacji.
Koncentracja uwagi polega na kierowaniu świadomości na konkretną rzecz, myśl, czy sytuację. Pozwala na oddzielenie się od czynników zewnętrznych i skupieniu na jednym, wybranym wątku. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się - wiedza jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Ćwiczenia stymulują skupianie uwagi i zwiększenie stopnia percepcji.

Te nowatorskie programy edukacyjne rozwijają pamięć, inteligencję i koncentrację uwagi u dzieci. Czerpią ze sprawdzonych i cieszących się uznaniem od wielu lat programów dla starszych użytkowników: Akademia Umysłu część 1 i 2. Są jednak skierowane i dopasowane do ściśle określonej grupy odbiorców - dzieci w wieku 5-9 lat,

Każde z ćwiczeń pobudza rozwój intelektualny dziecka, poszerza jego wiedzę i wspomaga rozwój wczesnoszkolny. Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. tropy zwierząt, odgłosy ptaków, miasta Polski, proste rachunki. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Tutaj edukacja jest wspaniałą zabawą. Dziecko miło spędza czas jednoczenie zwiększa potencjał swojej pamięci i poprawia koncentrację uwagi. Już 15 minut ćwiczeń dziennie daje zauważalne efekty.


Czy wiecie, że skuteczny trening pamięci i koncentracji jest możliwy także
podczas zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej?
Akademia Umysłu JUNIOR EDU to specjalnie opracowane multimedialne programy
edukacyjne do wspomagania rozwoju pamięci i koncentracji. 

Fajnie, gdyby w przedszkolach i szkołach były dostępne takie programy,
dzięki którym dzieci mogą zdobywać nowe umiejętności poprzez zabawę i w
sposób zupełnie bezstresowy:-)

A mając na uwadze, że współczesne dzieci uwielbiają nowe technologie, to na
pewno takie zajęcia należałby do ich ulubionych.

1 komentarz:

  1. Anonimowy11:08

    Idealne programy dla moich dzieci, chyba to dobry pomysł :)

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.