Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

sobota

"Czarownica Winnie" Valerie Thomas i Korky Poul od Papilon

"Czarownica Winnie" Valerie Thomas i Korky Poul


Czarownica Winnie to bardzo fajna postać pokochana przez dzieci. Dzieciaczki bardzo chętnie wracają do jej przygód. Popularność Serii książek z sympatyczną Czarownicą Winnie potwierdza fakt, iż na całym świecie sprzedano już ponad 5 milionów książek z jej przygodami. Ten fakt jakoś mnie nie dziwi, gdyż sama bardzo chętnie czytam tą książeczkę. 
Dzieciaczki w moim domu po prostu zwariowały na punkcie tej książeczki, przez całe święta im towarzyszyła, czytały, bawiły się, a nawet próbowały rysować Czarownice Winnie. 


Czarownice nie są zbyt ładnymi postaciami, tak również jest w tej książce. Winnie ma długi, rzucający się od razu,  trochę czerwonawy nos oraz niezbyt ładną fryzurę, którą z powodzeniem można porównać do uschniętych starych gałęzi. Również jej usta są inne, dlaczego? Jej usta są po prostu czarne. Można się pokusić iż sama Czarownica wygląda dość kontrowersyjnie, ale mimo to bardzo ciekawie. Winnie ma na sobie bardzo barwny strój, począwszy od szpiczastej jak na czarownice przystało czapki koloru niebieskiego z fioletowymi, żółtymi i pomarańczowymi paskami oraz z księżycem i gwiazdką na niej. Na włosach ma żółtą kokardkę. Winnie ma na sobie niebieską sukienkę oraz fioletowy sweterek, założone ma również pomarańczowo-żółte rajstopki oraz przydługie niebieskie szpiczaste buty z żółtą klamrą. Mimo to, a może jednak za to dzieci ja pokochały. 


 Bohaterka książki mieszka w ogromnym domu, który z zewnątrz i w środku jest ... czarny. Wszystkie przedmioty w nim się znajdujące są również czarne. Nawet towarzysz Czarownicy z nią mieszkający kot zwany Wilburem jest czarny. Właśnie tu pojawia się problem. często Winnie nie mogła dojrzeć swojego pupila wśród innych czarnych przedmiotów. Pewnego razu gdy kot usnął na czarnym fotelu Czarownica go nie zauważyła i usiadła na nim. To nie była jedyna taka sytuacja. 


 Czarownica Winnie postanowiła t zmienić aby nie zrobić przez przypadek Wilburowi krzywdy ani sobie. 
Jak potoczyły się dalsze losy Czarownicy Winnie i jej pupila Wilbura??? Zapraszam do lektury. 
Książeczka nie jest zbyt długa, jednak bardzo wciąga i czyta się ją bardzo dobrze. 
Dzieci podczas tej lektury nudzić się nie będą z pewnością. 
Książka jest napisana bardzo przystępnym, a co najważniejsze zrozumiałym dla dzieci językiem. 
Tekst jest dość duży, a wiec idealna dla dzieci które dopiero rozpoczynają swoją naukę z czytaniem. 
Teksty na stronie nie są długie, a więc nie będą zniechęcone długością tekstu, tak wiec z chęcią będą zabierać się do czytania. 
Polecam. 

2 komentarze:

  1. Anonimowy05:48

    Bardzo fajnutka ta Czarownica :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy05:49

    Super post! :)

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.