Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

wtorek

Elmer na szczudłach - David McKee - Papilon

Elmer na szczudłach

Elemer to bardzo sympatyczny słoń w kratę, polubiony przez dzieci na całym świecie. Wraz z Elmerem i jego przyjaciółmi dzieci odkrywają i poznają swoje indywidualne talenty. Książki uczą tolerancji, budowania poczucia własnej wartości. Pokazują że warto otwierać się na nowe znajomości, poznawać świat i zdobywać nowych przyjaciół. 


Główny bohater Elmer, Słoń w Kratę pewnego razu spotyka swoich przyjaciół, mających problem z myśliwymi polującymi na słonie. Proszę Elmera o jakąś radę, jak mogą przed nim uciec. Elmer chcąc pomyśleć i znaleźć rozwiązanie wybrał się na space. Spotykając żyrafę przyszło mu do głowy pewne wspaniałe rozwiązanie dla słoni, jego przyjaciół.  Zaproponował słoniom innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie chodzenie na szczudłach. Początkowo słonie myślały że to żart, ale zgodziły się na to. Po serii przygotowań do tego pomysłu, szczudła pierwszy wypróbował Słoń w Kratę Elmer. Co z tego wynikło. Czy pomysł był trafiony. Czy słonie poradziły sobie z chodzeniem na szczudłach, a tym samym przechytrzyły myśliwego? Czy na dobre odstraszą myśliwych? Czy pomysł Elmera będzie rzeczywiście taki świetny. Na wszystkie te pytania odnajdziecie odpowiedź w książce. Zapraszam do lektury z sympatycznym Słoniem w Kratę. 
Życzę miłej lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.