Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

wtorek

Elmer Wielka księga przygód - David McKee - Papilon

Elmer Wielka księga przygód 

Elemer to bardzo sympatyczny słoń w kratę, polubiony przez dzieci na całym świecie. Wraz z Elmerem i jego przyjaciółmi dzieci odkrywają i poznają swoje indywidualne talenty. Książki uczą tolerancji, budowania poczucia własnej wartości. Pokazują że warto otwierać się na nowe znajomości, poznawać świat i zdobywać nowych przyjaciół. 


Wspaniała Wielka Księga Przygód zawiera 4 wspaniałe, nowe przygody z Elmerem w roli głównej. Pierwsze z opowiadań zostało zatytułowane "Elmer i Wilbur" 
Zadedykowane zostało dla Bryony i Leonie
W pierwszej części Wielkiej Księgi Przygód Elmer wraz z przyjaciółmi czeka na swojego Kuzyna Wilbura. Jednak Wilbur się spóźnia i dlatego postanawiają go sami poszukać. Jakie przygody spotkają ich międzyczasie, czy znajdą kuzyna Elmera? Na to pytanie odpowie Wam pierwsze opowiadanie z Wielkiej Księgi Przygód. 


Drugie opowiadanie nosi tytuł "Elmer i zagubiony miś"
Pewnego wieczoru gdy na niebie były już gwiazdy Elmer usłyszał płacz. Był to płacz małego słoniontka, które zgubiło swojego ukochanego misia. Elmer postanowił pomóc, na noc pożyczył małemu słonikowi swoją maskotkę. Następnego dnia postanowili poszukać misia słonika. Jakie przygody spotkały Elmera podczas poszukiwań? Czy odnajdzie zagubionego Misia? Na te pytania odpowie druga część Wielkiej Księgi Przygód. 


"Elmer i dziadek Eldo" została zadedykowana dla Charlotte i Antoine'a
W tej części przygód Elmer postanowił wybrać się do dziadka Eldo. Ale przed tą wizytą postanowił nazbierać trochę owoców. Na widok wnuczka dziadek bardzo się ucieszył, również dlatego iż pamiętał o jego ulubionych owocach. Elmer wspomina miłe rzeczy związane z przebywaniem u dziadka, między innymi spacery, chodzenie po kamieniach ... Nagle przy wspomnieniach nad rzeką Słoń w Kretę wpadł do wody.... Co się wydarzyło dalej? 
Czy Elmer wyszedł cało?
Co jeszcze sobie przypomni?
Jak przebiegnie jego dalsza wizyta u dziadka Eldo?
To wszystko znajdziecie w książce. 


"Elmer i tęcza" to czwarta historia przygód Elmera którą zawiera Wielka Ksiega przygód.
To opowiadanie dedykowane jest dla Dominique i Nicky
Podczas deszczu z burzą Elmer szukał schronienia, znalazł je w jaskini. W jaskini w raz z nim schroniły się również słonie i ptaki. Elmer wiedział, że po burzy pojawi się tęcza. Myśląc że już deszcz ustąpił Elmer wyszedł, chcąc podziwiać tęczę, ale jeszcze krople leciały na jego głowę. Pomyślał w tym momencie że to może tęcza płacze...Wyszła za wcześnie i straciła kolory.... Jak Elmer poradzi sobie z tym problemem, jak się rozwinie sytuacja? Czy uda mu się uratować tęczę? Z pewnością już wiecie gdzie szukać odpowiedzi na te pytania. 


  
Książka zachwyca swoimi bogatymi i barwnymi ilustracjami. Bardzo przyciąga dzieci tym do siebie. Zachęca swymi barwami do czytania. Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu PapilonBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.