Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

środa

Miłość oraz inne dysonanse - Janusza Leona Wiśniewskiego, Irady Wownenko

Miłość oraz inne dysonanse
Janusza Leona Wiśniewskiego, Irady WownenkoKsiążka "Miłość oraz inne dysonanse " jest dziełem dwóch pisarzy Janusza Leona Wiśniewskiego oraz Irydy Wownenko. 
Jest to opowieść ukazująca dwa światy, a właściwe dwa różne podejścia do świata. Książka zawiera w sobie narrację z dwóch punktów widzenia. Z jednej strony kobiety - Anny, a z drugiej strony mężczyzny - Struna. Anna to praktycznie czterdziestoletnia już Rosjanka, żyjąca z dnia na dzień, mająca męża, jednak w jej małżeństwie nie ma już miłości. Miała wiele marzeń, między innymi chciała zostać aktorką i mieć dzieci, jednak żadne z marzeń się nie ziściło.


Struna to 43-letni mężczyzna. Jest jakże cenionym przez innych krytykiem muzycznym, również wykładowca na jednej z wyższych uczelni. 
Tak ta książka to historia tych dwojga osób. Anna i Struna spotkali się przypadkowo i .... zakochali się. Jednak ich miłość napotkała wiele przeszkód. Jak potoczą się ich dalsze losy, czy ich wspólna historia się rozwinęła?


Akcja powieści rozgrywa się w kilku państwach na początku w Niemczech, Polsce, Rosji. 
Akcja rozpoczyna się w Berlinie, a dokładnie w dzielnicy Pankow. 
Tu poznajemy Strunę, który to właśnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym.
Książka jest przepełniona oczekiwaniem, miłością oraz tęsknotą. Pena emocji. 
Należy również podkreślić iż jest to opowieść o muzyce, płynącej z głębi duszy. W powieści zagościło kilka nazwisk znanych muzyków. Znajdziemy tu piękne opisy muzyki, które niezwykle współgrają z pozostałą treścią oraz toczącą się akcją. 
Wydaje mi się iż książka ta jest warta zainteresowania. 
Czyta się ją dobrze, i z chęcią chłonie kolejne strony. 
Lektura lekka i przyjemna.


Polecam :)

Za książkę dziękuję 

2 komentarze:

  1. Anonimowy11:39

    Piękna powieść.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam okazji przeczytać tej powieści, ale Twoja recenzja zachęciła mnie do tego, aby po nią sięgnąć, więc z pewnością to zrobię :)

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.