Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

piątek

Dom na plaży - Sarah Jio

Dom na plaży
Sarah Jio


Historia rozpoczyna się w momencie gdy Annę, starszą kobietę, dziewięćdziesięcioletnią babcię, odwiedza jej wnuczka Jennifer, która wręcza jej list, który znalazła w koszu na śmieci!
Widok znalezionego przez wnuczkę listu wywołuje w Pani Annie niemałe emocje. List ten pochodzi  z Bora-Bora.


Dzięki właśnie temu znalezionemu przypadkowo listowi, który być może kobieta wyrzuciła przypadkowo ze stertą jakiś niepotrzebnych ulotek, dziewczyna ma okazję poznać dokładniej młodość swojej babci Anny.


Cała historia młodości Anny zaczyna się w momencie trwania wojny, kiedy to Anna miała dwadzieścia jeden lat. Był to okres gdy Anna właśnie szykowała się do ślubu z mężczyzną, który jest w stanie dać u stóp cały świat. Jednak ma poczucie że jej życie jest jałowe. Czegoś jej jednak brak.
Dookoła trwa wojna, a ona ma zajmować się dopasowaniem kroju sukienki dla siebie. Nie jest z tego powodu do końca szczęśliwa. Gdy dowiaduje się podczas przyjęcia zaręczynowego, że jej przyjaciółka Kitty jedzie służyć jako pielęgniarka na wyspy Bora-Bora, Anna decyduje się na wyjazd razem z nią. 
Swój uporządkowany świat zostawia, aby pomagać rannym żołnierzom. 
W tym właśnie czasie narodzą się nowe przyjaźnie, a także narodzą się nowe miłości pomiędzy opiekuńczymi pielęgniarkami, a żołnierzami. 
Miłość przyniesie jej nie lada problemów, nie mniejszych niż w ojczyźnie. 


Tam poznała niezwykłego mężczyznę o fenomenalnie magnetycznym spojrzeniu Westry'ego. Anna i Westry nie wyobrażali sobie życia bez siebie. Czy ich miłość weźmie górę i będą razem, razem na zawsze. A w końcu najważniejsze pytanie czy wojna się skończy. Sami zobaczcie jak potoczyły się ich losy. Zachęcam do lektury!

Polecam gdyż jest to lektura lekka i przyjemna. Z pewnością nie zdobędzie serce nie jednej czytelniczki. 

Polecam :)

Za książkę dziękuję 

2 komentarze:

  1. Anonimowy11:39

    Nie czytałam jej ale wiele o niej słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię tę autorkę, koniecznie muszę przeczytać

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.