Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

niedziela

Franciszek. Papież ludzi - Evangelina Himitian

Franciszek. Papież ludzi
Evangelina Himitian


Książka jest dziełem Evangeliny Himitian, która pracuje, jako dziennikarka w ekipie prasowej do spraw spotkań ekumenicznych. Evangelina zajmuje się kwestiami społeczeństwa, rodziny, ubóstwa, czyli tym, co papieżowi Franciszkowi jest bliskie. Wiele razy przeprowadzała wywiady ze obecnym papieżem Franciszkiem. 
 

Książka Franciszek.Papież ludzi to biografia, która zawiera charakterystykę człowieka, a także przedstawia jego życie.  Dziennikarka przedstawia historię Jorgea Mario Bergoglia jednocześnie ukazując historię rodziny  Bergogliów. Dokonując to sięga do korzeni rodzinnych, a dokładniej do momentu, kiedy to żyli pradziadkowie. Książka zawiera opowieść małym dziecku i życiu nastolatka. Urozmaiceniem w książce jest przywoływaniem różnych, często zabawne anegdoty z życia młodego chłopaka, który wtedy jeszcze nie wiedział, że zostanie papieżem.

 Czytając książkę powstaje nam pewien zarys, poznajemy postawę Jorge oraz widzimy, co miało na jego postawę i charakter wpływ. W książce czytelnik znajduje wiele informacji o prywatnych upodobaniach papieża, jego pasjach, również zahacza o politykę. Dziennikarka ukazała drogę do stolicy Piotrowej oraz pierwsze chwile w nowej roli, pierwsze chwile papieża Franciszka.

 

Czytając tą niezwykle ciekawą biografię, która jest niezwykle bogata dostajemy wiele ciekawych informacji o papieżu, dla którego ważni są ludzie i zawsze jest wśród nich. Wiele miejsca poświęcono w książce na opis metod pracy papieża, rytmu dnia, zwyczajów oraz przede wszystkim relacji z bliskimi mu osobami.

Książkę bardzo dobrze się czyta, choć obawiałam się, że będzie to cucha biografia, która będzie się mi bardzo wlekła w czytaniu. O dziwo książkę dobrze się czyta i bardzo szybko.
Książka w niektórych momentach wzrusza, a w innych bawi. Zawiera wiele faktów z życia papieża, o których wielu z nas na pewno nie wiedziało. Została opatrzona wiele ciekawych fotografii, które współgrają z tekstem.

Z pewnością książka warta uwagi i przeczytania. Na podstawie książki w Argentynie powstaje film.  Z ciekawością go obejrzę. A na dzień dzisiejszy polecam książkę.


Zachęcam do lektury, w 100% POLECAM. 

Za książkę dziękuję 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.