Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

niedziela

Zatoka tajemnic - Rosanna Ley

Zatoka tajemnic 
Rosanna Ley


Pisarka przedstawia historię trzech kobiet. Każda z tych historii jest osadzona w innym czasie historycznym. Siostra Julia pracuje w najtrudniejszym dziejowym momencie, w czasie wojny domowej w Hiszpanii, czyli II wojna światowa na świecie. Jest pomocą doktora. W klinice, w której pracuje siostra Julia dochodzi do bardzo szokujących procederów. Po odkryciu tego siostra Julia milczy, a swe myśli przelewa do dziennika.

 

Druga opowieść dotyczy Laury. Opowieść ta dzieje się w latach 70-tych. Salony czas idei młodych ludzi. Laura to niespokojny duch, której życiowym credo stało się te kilka słów „love & peace”. Z pomocą Laurze przychodzi Vivien. Uwalniając hipiskę od odpowiedzialności.

 

Trzecia, najmłodsza z kobiet, Ruby, żyje w XXI wieku. Opowiedziana jej przez Andersa historia, która zawierała rodzinne sekrety, wpływa na nią tak mocno, że odległe wydarzenia odżywają na nowo.

Oczywiście, wszystkie niewiadome mają wspólne podłoże. Książka zawiera bardzo wiele tajemnic. Miałam jednak nadzieję na więcej zaskakujących momentów w książce. Książka jest dobra, czyta się ją szybko i dobrze.

Każdego z bohaterów można dobrze poznać, czytam o jego przeszłości i wspomnieniach. W książce zostały ukazana także wydarzenia teraźniejsze bohaterów. Co wpływa Ne lepsze ich poznanie.


Myślę, że warto poświęcić czas na przeczytanie tej książki.

Zachęcam do lektury, w 100% POLECAM. 

Za książkę dziękuję 

1 komentarz:

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.