Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

środa

Rozmówki - nauka języka z Beatą Pawlikowską

Już od jakiegoś czasu możemy spotkać się z serią książek Beaty Pawlikowskiej, znana podróżniczka, która postanowiła uczyć swoich czytelników języków obcych.
W tym poście przybliżę Wam jedną z książek Beaty Pawlikowskiej, a mianowicie "Rozmówki. Angielski" oraz "Rozmówki. Niemiecki". 

Na początku dość sceptycznie podchodziłam do tej publikacji. Jakoś kojarzyła mi się ta książka ze zwykłym podręcznikiem. 
Postanowiłam jednak spróbować. Książka choć była przeznaczona do nauki języka angielskiego można powiedzieć że mnie wciągała coraz bardziej.Rozmówki już na pierwszy przeglądnięciu książki wydają się być przyjazne dla ucznia :)
Książka opatrzona jest licznymi obrazkami, sprzyjającymi nauce i adekwatnymi dla danego rozdziału. 
Rozmówki które zostały zawarte w książce są przejrzyste i logiczne. 

Książka została podzielona na 109 rozdziałów, z czego każdy liczy po kilka stron. 
Dodatkowo na samym końcu książki znajduje się przejrzysty indeks oraz słówka często mówione i widziane, czyli zbiór słówek najczęściej przydatnych. Wartym wspomnienia elementem jest zawarta w nawiasach kwadratowych wymowa nowo poznanych wyrażeń przystępna dla każdego. Przykładowe nagrania dla tej serii książek można pobrać ze strony wydawnictwa.Rozmówki mogą nam towarzyszyć w każdej sytuacji, książka nie jest zbyt duża, tak wiec zmieści się w torebce.

Myślę, że pomysł z taką serią książek jest jak najbardziej trafiony. 
Nowe spojrzenie, pomoc w nauce języków obcych zawsze się przyda w szczególności dla osób opornych w tym zakresie ;)

Za egzemplarze do recenzji dziękuję wydawnictwu

1 komentarz:

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.