Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

poniedziałek

Sadzonki truskawek od Szkółka Sadzonek Truskawek NIEWCZAS

Jeszcze w maju dotarł do mnie komplet sadzonek truskawek od Szkółki Sadzonek Truskawek NIEWCZAS.


Dziś chciałam wam pokazać moje sadzonki truskawek ze szkółki Niewczas, które dotarły do mnie jeszcze w maju. 
Zamawiałam już kiedyś truskawki przez internet u innej firmy i był to jeden wielki niewypał. 
Te sadzonki zdecydowanie o wiele lepiej wyglądały po dotarciu do mnie. 
Sadzonki truskawek były starannie zapakowane i podpisane. 
W szkółce sadzonek truskawek Niewczas, możecie dowiedzieć się wszelkich informacji o truskawkach, jak je uprawiać, jak powinna być zaopatrzona ziemia i jak je pielęgnować. 
Do przesyłki dołączony był katalog,w którym opisane były szczegółowo odmiany truskawek, ich pielęgnacja oraz wiele ciekawych informacji. 


Sadzonki, które otrzymałam posadziłam zaraz tego samego dnia na swoich miejscach. 
Do dnia dzisiejszego już trochę podrosły i pojawiły się pierwsze kwiatki, ale o tym w następnym poście. :)

Jeśli macie choć najmniejszy ogródeczek, czy balkon warto pomyśleć o swoich truskawkach.
Ja zdecydowanie zachęcam do posadzenia własnych truskawek. 

Szkółka sadzonek truskawek Niewczas ma w swojej ofercie wiele odmian, z pewnością znajdziecie odmiany idealne dla siebie. 

Warto wspomnieć iż ceny sadzonek truskawek są dość przystępne, można powiedzieć nawet że atrakcyjne. 
Z ogromną nadzieją oczekuje na pierwsze swoje w tym roku smaczne truskawki.


Sadzonki truskawek SELVASelva - truskawka powtarzająca owocowanie, od końca maja aż do silnych przymrozków, z przerwą zwykle w lipcu. Odpowiednio prowadzona może być truskawką tzw. „wisząca” lub „pnącą". Okres między owocowaniem pierwszym a drugim nie przekracza 2-3 tygodni, czyli odmiana ta plonuje praktycznie ciągle do przymrozków (w przeciwieństwie do innych odmian powtarzających). Owoce duże, bardzo atrakcyjne. Odporna na choroby. Rośliny tworzą bardzo dużo kwiatostanów, dzięki czemu przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wilgoci można uzyskać wysoki plon. Średnio wrażliwa na niskie temperatury w okresie zimy. Wymaga dużego nawożenia, bardziej żyznej i wilgotnej gleby i oprysków przeciwko zmiennikom w letnio-jesiennym owocowaniu. Obojętna na długość dnia.

Tak wyglądają po posadzeniu:


Sadzonki truskawek KENTKent - doskonała wczesna odmiana deserowa o dużych zdolnościach adaptacyjnych roślin. Kent może być bardzo dobrą odmianą przetwórczą, z uwagi na atrakcyjną barwę i wyrównany kształt owoców oraz dobre oddzielanie się kielicha od szyjki. Doskonały do uprawy przyspieszonej w polu jak i w tunelach wysokich. Owoce duże i średniej wielkości, bardzo jędrne, bardzo słodkie, intensywnie czerwone, z silnym połyskiem. Mogą być łatwo transportowane i dłużej przechowywane nawet w warunkach pokojowych. Owoce mało wrażliwe na szarą pleśń, liście mało podatne na choroby liści. Bardzo wytrzymałe na niską temperaturę, a kwiaty na wiosenne przymrozki. Kent plonuje bardzo obficie, lepiej na glebach żyznych. Wrażliwy na wertycyliozę, jeśli sadzona na stanowiskach po truskawkach i innych roślinach z rodzin psiankowatych, ogórkach.

Tak wyglądają po posadzeniu:
 Sadzonki truskawek ELSANTAElsanta - popularna odmiana deserowa, polecana także do uprawy sterowanej i pod osłonami. Truskawki Elsanta są bardzo duże i duże, jasnoczerwone, z silnym połyskiem. Miąższ soczysty, aromatyczny o posmaku malinowym. Owoce szerokostożkowate i stożkowate, bardzo jędrne, dziękie czemu mogą być przechowywane dość długo, nawet w warunkach pokojowych. Dość odporna na białą i czerwoną plamistość liści. Wymaga ochrony przed mączniakiem prawdziwym, chorobom liści i mrozem. Plonuje obficie, lepiej na glebach żyznych, zasobnych w wodę.

Tak wyglądają po posadzeniu:
Miła obsługa sklepu NIEWCZAS odpowie na wasze wszystkie pytania, wątpliwości, a także doradzi.


Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem sadzonek truskawek z szerokiej oferty szkółki Niewczas to zapraszam na ich stronę :

http://sadzonkitruskawek.pl/

7 komentarzy:

 1. Jak ja uwielbiam truskawki :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Super mieć tak swoje truskawki w ogródku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My posadziłyśmy w doniczce na balkonie truskawki ale coś nic z tego chyba nie będzie

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam truskawki ;) moja mama ma kilka krzaczków w ogrodzie posadzone muszę jej podsunąć te sadzonki skoro tak zachwalasz jednak musimy poczekać na rezultaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam truskawki ;) moja mama ma kilka krzaczków w ogrodzie posadzone muszę jej podsunąć te sadzonki skoro tak zachwalasz jednak musimy poczekać na rezultaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam truskawki ;) fajnie jest mieć je w ogródku

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy15:57

  Jak ktoś sie zna ,to od momentu posadzenia takich sadzonek do pierwszych kwiatów musi upłynąć co najmniej 4 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.