Strona główna Książki Gadżety kobiety Kosmetyki Kulinarnie Dla dzieci Współpracuje z O blogu Kontakt

sobota

Bambino - zestaw plastyczny idealny na wyprawkę dla dziecka - recenzja

Dziś przyszła pora na recenzję zestawu szkolnego 
Bambino
od firmy 
St. Majewski. 

Zestaw ten jak widać na załączonym zdjęciu składa się z:
- farb plakatowych 10 kolorów,
- farb plakatowych 12 kolorów, 
- kredek bambino 24 kolory, 
- kredek bambino 12 kolorów, 
- kredek bambino w oprawie drewnianej z temperówką 12 kolorów, 
- ołówków do nauki pisania z temperówką, 
- plasteliny kwadratowej 18 kolorów,
- plasteliny 12 kolorów,
- kubeczka z blokadą wylania, 
- trzech zeszytów w kratkę. Zabawa z produktami Bambino rozpoczęła się od farb plakatowych, które mają piękne, czyste kolory, barwy są fantastyczne i nasycone. Dzięki swojej konsystencji mogą być stosowane zarówno w połączeniu z wodą jak również bez niej. Farbki doskonale się rozprowadzają na podłożu, nie skraplają się i dość szybko wysychają. Po wyschnięciu powierzchnia malowana jest matowa, a barwy pozostają równie intensywne jak w trakcie malowania. Doskonale się nadają do malowania na każdej z powierzchni, zarówno na zwykłej kartce, jak również na bardziej wymyślnych podłożach jak kamień, czy styropian i szkło. Konsystencja farb pozwala na precyzyjne malowanie nawet mniejszych powierzchni. 


Farbki, które dotarły do mnie do testów to farbki w komplecie 10 sztuk, w których znajdowały się 4 kolory fluorescencyjne, 4 kolory brokatowe oraz kolor złoty i srebrny. W drugim zestawie farb znajdowało się 12 farb w tradycyjnych kolorach, a dodatkowo w zestawie znajdowało się również kolor złoty i srebrny. 
Każdy z zestawów znajduje się w sztywnym kartoniku, który chroni farby przed zgnieceniem, wylaniem lub otwarciem produktu w plecaku małych uczniów.


Z zestawem farb plakatowych bambino warto dokupić również kubeczek, który został tak opracowany, aby przy napełnieniu go do połowy mógł zapobiegać się przypadkowemu wylaniu. 

W zestawie znajdowała się także plastelina w dwóch wersjach. 
Pierwsza z nich to komplet 12 kolorów, wśród których znajduje się również kolor złoty i srebrny, drugi komplet składa się z 18 kolorów również z kolorem złotym i srebrnym. Dodatkowo w komplecie 18 kolorów plasteliny znajduje się podkładka do prac plastycznych, która chroni blat przed zabrudzeniem, a tym samym dziecko nie zapomni już o dodatkowej podkładce na zajęcia plastyczne. 
Plastelina bambino to oczywiście wysokiej jakości masa plastyczna, która pod wpływem ciepła dłoni doskonale podaje się wybranym przez dziecko kształtom. Kolory są przepiękne, również głęboko nasycone żywymi barwami. 
Plastelina ta nie ma tendencji do wysychania na powierzchni przez co może być wykorzystywana wielokrotnie, co zmniejsza koszty jej użytkowania. Zestaw plastyczny Bambino został także wyposażony w kredki typu Bambino w trzech wariantach. 
Pierwszy z nich to zestaw 12 kolorów kredek Bambino w papierowej odpowiedniej do koloru owijce w ciekawej grafice. Takie zastosowanie ułatwia dzieciom rozpoznawanie kolorów potrzebnych do rysowania.  
Kolory są bardzo ładne, barwy nasycone i żywe. 

 

Drugi wariant to zestaw 24 sztuk kredek w ładnych kolorach wzbogaconych odcieniami podstawowych barw. Również te kredki tak jak poprzednie są w papierowej owijce odpowiedniej do koloru kredki na której znajduje się ciekawa grafika.


Trzeci waran kredek to kredki Bambino w drewnianej oprawie. W zestawie znajduje się 12 ciekawych kolorów. Barwy są dość spokojne. Kolorowanie takimi kredkami to czysta przyjemność i doskonałe rozwiązanie dla maluchów aby zachęcać je do kolorowania. Dzięki tak dopracowanym kredką maluchy nie zniechęcają się, gdyż kolorowanie przebiega szybko i precyzyjnie, a kredki nie pozostawiają nieestetycznych rys.  W zestawie oczywiście nie mogło zabraknąć ołówków do nauki pisania. Taki zestaw ołówków dla pierwszoklasistów oraz przedszkolaków jest świetnym rozwiązaniem, gdyż ołówki te lepiej trzyma się w dłoni, dziecko nie zniechęca się do pisania, gdyż lepiej może trzymać w swojej ręce ołówek. 
W zestawie znajduje się również temperówka dedykowana właśnie do tych ołówków. Dodatkowo warto wspomnieć iż w ofercie Bambino znajdują się również zeszyty. Do mnie dotarły zeszyty w kratkę, które są z bardzo dobrego jakościowo papieru. 


Produkty Bambino są doskonałe zarówno dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z edukacją jak również tych trochę starszych, gdyż podczas kontynuowania nauki produkty te zawsze się przydadzą nie tylko na lekcjach plastyki. 

Szkoda tylko, że w zestawie który do mnie dotarł zabrakło nożyczek oraz kleju, czy teczki, które są niezbędne podczas edukacji dzieci i również ważne podczas kompletowania szkolnej wyprawki. 

Testowanie produktów oraz ich recenzja była możliwa dzięki uprzejmości Pani Barbary i firmy St. Majewski. 

Zapraszam Was do zapoznania się z ofertą znajdującą się na stronie internetowej oraz na FB St. Majewski Kolorowy Świat Bambino

Liczę na wszą aktywność jak zawsze, a już niebawem być może będziecie mieli okazję powalczyć dla waszych pociech o fajne nagrody :)

2 komentarze:

  1. U nas też goszczą produkty tej firmy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobra recenzja, nic dodać, nic ująć. My także uwielbiamy produkty Bambino.

    OdpowiedzUsuń

Kochani zapraszam do komentowania moich postów. Zaglądacie do mnie bardzo licznie, mam nadzieje, że zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza ;) Oczywiście będę wdzięczna za każdy komentarz przez Was dodany.